![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8135454
*
nr 813 5454
Spegel
rokokostil, höjd: 100
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 mars 2013
kl 20:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 17:08:39
1
Vinnande bud
11/3 20:01:54
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 813 5454
Spegel
rokokostil, höjd: 100
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/3 17:08:39 | 1 | Vinnande bud |
11/3 20:01:54 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)